29.09.2014

Różności

Ostatnio brakuje nam czasu na regularne dodawanie wpisów oraz pichcenie. Powodem tego jest zakupione właśnie mieszkanie w pięknym miasteczku Eigeltingen. Jest to dosyć duża zmiana w naszym życiu, ponieważ zmieniamy nie tylko kraj, ale także wielkość miasta. Z mieszkania w samym centrum Wrocławia przenosimy się do liczącej 2 tyś. mieszkańców miejscowości (ale już jakiś czas temu stwierdziliśmy, że duże miasto nas męczy). Teraz otaczają nas lasy, pola, a jezioro Bodeńskie oddalone jedynie 15km. Przenieśliśmy się już z kampera do naszego mieszkanka, ale brakuje w nim jeszcze mebli kuchennych oraz sprzętu (już zamówione, lecz czekamy na montaż), więc obiady gotujemy jeszcze w kamperze. Staramy się jednak przygotowywać dosyć szybkie i proste posiłki, niewymagające zbyt dużo krojenia, gotowania, brudzenia dużej ilości naczyń itp. Nie podajemy dziś szczegółowych przepisów, gdyż nie jest to konieczne- potrawy te nie są zbyt skomplikowane.

Czerwona soczewica w pomidorach.


Wystarczy namoczyć soczewicę kilka godzin wcześniej (jak mamy czas to nie moczymy tylko dłużej gotujemy), dodać pokrojoną drobno cebulę, trochę czosnku, oliwy zalać wszystko pomidorową passatą, przyprawić i gotować około 10-15 minut, od czasu do czasu mieszając. Można podawać z makaronem, ryżem, ziemniakami, ale my zjedliśmy po prostu z chlebem.

Makaron ze szpinakiem.Potrawa ta gości często na naszym stole.

Pasta dyniowa.


Gotowaliśmy dynię z ziemniakami na obiad (przepis tutaj), ale nie daliśmy rady zjeść wszystkiego więc postanowiliśmy resztę zmiksować i powstało nam pyszne dyniowe smarowidło do chleba. Następnym razem spróbujemy zrobić podobną pastę z samej dyni.

Idziemy ostatnimi dniami trochę na łatwiznę i na śniadanie jemy kupione pasty różnego rodzaju oraz niezastąpione i uwielbiane przez nas awokado. Polecamy sieć drogerii DM, w której można nabyć różnego rodzaju smarowidła wegańskie i bio za około 1,30 Euro.


 A poniżej nasze zapasy :) Każdy spacer po okolicy kończy się przytarganiem worka orzechów i jabłek. Wszystko bio :)


Oto i nasza miejscowość
2 komentarze:

  1. Cudownie! Gratulacje! Niech Wam się dobrze mieszka, żyje, gotuje! hip hip hurra!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy bardzo :) Mamy nadzieję, że była to dobra decyzja :) Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...