03.12.2014

Fotomix

Nienawidzimy okresu jesienno-zimowego! Od jakiś dwóch tygodni nie świeci słońce (może na pół dnia w sumie się pojawiło), jest zimno, szaro, smutno... Poruszałby się człowiek trochę, pospacerował, pojeździł na rowerach, ale jak to robić jak dupsko marznie zaraz :( Na szczęście nie brakuje chęci do gotowania, a nawet jest ich więcej, gdyż co tu innego robić w ponure, zimne dni. Dziś tylko kilka fotek z naszymi ostatnimi posiłkami. Nie chce nam się pisać szczegółowych przepisów, zwłaszcza, że nie są to jakieś specjalnie wyszukane i skomplikowane potrawy. Każdy może je zrobić na swój sposób i smak.

Na śniadanie chleb pszenny na drożdżach ze słonecznikiem (własnego wypieku oczywiście) z pastą  jaglaną (przepis tutaj).

 Rozgrzewający kapuśniak.

Fasola w pomidorach (z cebulą, porem, czosnkiem i różnymi ziołami) + kuskus.

 Placki cukiniowo-ziemniaczane z sosem pieczarkowym + surówka z białej kapusty.

A na zakończenie - ryż z cukinią i szpinakiem (przyprawy:curry, imbir, kurkuma, ostra papryka itp) + surówka z kapusty pekińskiej z kiełkami i sosem sojowym.

W brzuchu już nam zaburczało więc idziemy pichcić obiadek. Dziś kotlety jaglano-grzybowe + ziemniaki + kapusta własnego kiszenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...