20.12.2015

Niedzielny fotomix

Dziś szybko wrzucamy kilka fotek potraw z ostatnich dni i uciekamy do kuchni. Od rana pichcimy potrawy na święta i jeszcze trochę do zrobienia zostało. Według wcześniejszego planu mieliśmy dziś zajechać do Polski i na spokojnie sobie gotować, ale okazało się, że nie możemy mieć nieobecności na kursie (a zajęcia są jeszcze jutro i pojutrze), więc nie mamy wyjścia i wyjeżdżamy dopiero we wtorek po południu :( Jako, że jedziemy naszym powolnym kamperkiem (na autostradzie max.90km/h), do Polski zajedziemy dopiero w środę wieczorem :( Ale bigos już się robi, pierniczki gotowe, boczniakowy "śledzik" się marynuje zaś pewne zadania zleciliśmy rodzicom. Dlatego nie obawiamy się, że na świątecznym stole zabraknie pysznych, wegańskich smakołyków :) Brzuchy będą pełne, to pewne! Przejdźmy jednak do fotek z minionych dni...

Na początek trochę klimatów świątecznych, czyli ciasteczka...

...robione wg przepisu z bloga Weganon (klik) oraz Życie Roślinne (klik). Postaramy się nie zjeść wszystkich, zanim dojedziemy do Polski :)

Dalej świąteczne klimaty...,

...czyli boczniakowe "śledzie" z cebulą z przepisu OlgiSmile (klik). Dopiero się marynują, ale podjadając odrobinę podczas robienia, mogliśmy stwierdzić, że są pyszne!

W naszym menu nie mogło zabraknąć oczywiście zup :) Powyżej kapuśniak z jarmużem, suszonymi pomidorami, czarną soczewicą...

...oraz barszczyk.

 Skusiliśmy się także na pizzę z wegańskim serem (choć przeważnie robimy bez niego). Przepisy na nasze pizze możecie znaleźć tu i tu.

 Poza tym zajadaliśmy jeszcze: Bakłażan + papryka + pieczarki + jarmuż + brązowy ryż :) 


Puree ziemniaczane + sos pieczarkowy + soczewica czarna (Beluga).

 Wyjadamy wszystko z lodówki przed wyjazdem i tak oto powstało pyszne danie z resztek: ziemniaki + szpinak + papryka + pieczarki.

Na zakończenie wpisu nasza poranna dawka energii :) 


Udanych przygotowań do świąt wszystkim życzymy...

2 komentarze:

  1. Cudne ciacha, jakie kolorowe!

    OdpowiedzUsuń
  2. kuszą mnie te boczniakowe śledzie no i upiekłabym takie urocze kruche ciacha! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...